Հայաստանում է այցելելու Լյուքսեմբուրգի Մեծ Դքսության ԱԳ և արտաքին առևտրի նախարարը
Սեպտեմբերի 9-10-ը պաշտոնական այցով Հայաստանում է գտնվելու Լյուքսեմբուրգի Մեծ Դքսության փոխվարչապետ, ԱԳ և արտաքին առևտրի նախարար Քսավյե Բետելը:
ԱԳՆ հաղորդմամբ, սեպտեմբերի 9-ին ՀՀ ԱԳՆ-ում կկայանա ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի և Քսավյե Բետելի հանդիպումը, որից հետո նախարարները հանդես կգան համատեղ մամուլի ասուլիսով:
Սեպտեմբերի 10-ին Հայաստանի և Լյուքսեմբուրգի ԱԳ նախարարները «Երևանյան երկխոսություն» միջազգային համաժողովի շրջանակներում համատեղ կմասնակցեն «Հարավային Կովկասը խաչմերուկում. տրոհված լինելու և համագործակցության միջև» խորագրով պանելային քննարկմանը:

9-10 сентября заместитель премьер-министра Великого Герцогства Люксембург, министр иностранных дел и внешней торговли Ксавье Беттель нанесет официальный визит в Армению. Об этом сообщает пресс-служба МИД Армении.
9 сентября в МИД Армении состоится встреча министра иностранных дел Республики Армения Арарата Мирзояна и Ксавье Беттеля, за которой последует совместная пресс-конференция министров.
10 сентября в рамках международной конференции «Ереванский диалог» министры иностранных дел Армении и Люксембурга примут участие в панельной дискуссии «Южный Кавказ на перекрестке между разобщенностью и сотрудничеством».