Քաղաքական 14:03 10/09/2024
Վրաստանի պաշտպանության նախարար Իրակլի Չիկովանին և Զաքիր Հասանովը Բաթումիում կայացած հանդիպմանը քննարկել են տարածաշրջանում անվտանգության իրավիճակը։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, այդ մասին հայտնել է Վրաստանի ՊՆ մամուլի ծառայությունը։
«Երկկողմ հանդիպմանը Վրաստանի և Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարները քննարկել են հարևան երկրների միջև առկա բարեկամական հարաբերությունների, տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության խթանման կարևորությունը»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Չիկովանին և Հասանովը քննարկել են նաև անվտանգության և ռազմական կրթության ոլորտում համագործակցության հարցեր։ Հասանովը Բաթում է ժամանել ՝ մասնակցելու Վրաստանի, Ադրբեջանի և Թուրքիայի պաշտպանության նախարարների եռակողմ հանդիպմանը։

Политика 14:20 10/09/2024 Регион
Министр обороны Грузии Ираклий Чиковани и глава оборонного ведомства Азербайджана Закир Гасанов на встрече в Батуми обсудили ситуацию с безопасностью в регионе. Об этом сообщила пресс-служба Минобороны Грузии.
"На двусторонней встрече министры обороны Грузии и Азербайджана обсудили важность того, чтобы способствовать существующим дружеским отношениям между соседними странами, миру и стабильности в регионе", - говорится в сообщении.
Как передает ТАСС, Гасанов прибыл в Батуми для участия в трехсторонней встрече министров обороны Грузии, Азербайджана и Турции.