Ոչ ոք չի կարող Վրաստանում որևէ ճգնաժամ ստեղծել. Կոբախիձե
«Մեր երկրում ճգնաժամ չի լինի: Եթե ինչ-որ մեկը ցանկանում է կրկնել Վրաստանում այն սցենարը, որը մենք արդեն ապրել ենք 2020 թվականի խորհրդարանական ընտրություններից հետո, ապա այդ փորձը բացարձակապես դատապարտված է ձախողման»,- 1tv.ge-ի հաղորդմամբ, ասել է Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն։
Կոբախիձեին հարցրել են բրիտանական Financial Times հրատարակության մասին, որը հոդված է հրապարակել «Արևմուտքը պետք է պատրաստվի Վրաստանի ճգնաժամին» վերնագրով։
Վրաստանի կառավարության ղեկավարը նշել է, որ պետությունը կանգնած է իր տեղում՝ կոչի գագաթնակետին։
«Մեր երկրում ճգնաժամ չի լինելու: Տեսնում եք, որ պետությունը կանգնած է իր տեղում՝ կոչի ամենաբարձր պահին, այդ թվում՝ իրավապահ մարմինները։ Դա տեսավ վրաց հասարակությունը, այդ թվում՝ վերջին ամիսներին։ Հետևաբար, ոչ ոք չի կարող որևէ ճգնաժամ ստեղծել։
Եթե ինչ-որ մեկն ուզում է Վրաստանում կրկնել այն սցենարը, որը մենք արդեն ապրել ենք 2020 թվականի խորհրդարանական ընտրություններից հետո, ապա այս փորձը նույնպես բացարձակապես դատապարտված է ձախողման, չես կարող երկու անգամ նույն գետը մտնել։ Ըստ այդմ, եթե որևէ մեկը նման մտքեր ունի, ես բոլորին խորհուրդ եմ տալիս մի կողմ դնել նման մտքերը»,- ասել է Իրակլի Կոբախիձեն
- Իրակլի Կոբախիձե. Ախալցիխեի համար նախատեսված ԵՄ դրամաշնորհի դադարեցման դեպքում կառավարությունը կփոխհատուցի

Политика 16:57 12/09/2024 Регион
«Никакого кризиса в нашей стране не будет, если кто-то захочет повторить сценарий, который мы уже пережили в Грузии после парламентских выборов 2020 года, эта попытка абсолютно обречена на провал», — заявил премьер-министр Грузии Ираклий Кобахидзе.
Кобахидзе задали вопрос о британском издании «Financial Times», которое опубликовало статью под заголовком «Запад должен подготовиться к кризису в Грузии».
Как отметил глава правительства Грузии, государство стоит на своем месте, на пике своего призвания.
«Никакого кризиса в нашей стране не будет. Вы видите, что государство стоит на своем месте, на пике своего призвания, в том числе и правоохранительные ведомства стоят на пике своего призвания, грузинское общество видело это, в том числе и в последние месяцы. Поэтому никто не сможет создать никакого кризиса. Если кто-то захочет повторить в Грузии сценарий, который мы уже пережили после парламентских выборов 2020 года, то эта попытка также абсолютно обречена на провал, в одну и ту же реку невозможно войти дважды. Соответственно, если у кого-то возникают подобные мысли, советую всем отбросить их», — заявил Ираклий Кобахидзе, слова которого приводит 1tv.ge.