Քաղաքական 09:50 28/09/2024 Հայաստան
«Հայաստանի իշխանությունների` բանակցային գործընթացի վերաբերյալ  լավատեսության բարձր դոզավորման ֆոնին, Ադրբեջանը հերթական նախապայմանն է իջեցնում: Խոսքը վերաբերվում է Հայաստանի ապառազմականացմանը»,- Ադրբեջանի հերթական պահանջի մասին է բարձրաձայնում ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը։
Ըստ նրա, այսինքն, Ադրբեջանը քայլ է կատարում` սահմանափակելու այն ամենը, ինչը վերաբերում է ՀՀ զինված ուժերին` սպառազինությունից մինչև բանակի թվաքանակ:
«Ընդ որում` Ադրբեջանի համար խնդիրը ոչ թե լրացուցիչ երաշխիքներ ստանալն է, այլ Հայաստանին կամակատարի դերում պահելն է, որովհետև այդ պայմաններում երկիրը վերջնականապես կկորցնի դիմադրության վերջին հնարավորությունները»,- գրել է Տ.Աբրահամյանը։

Политика 13:38 28/09/2024 Армения
«На фоне высокой дозировки оптимизма властей Армении касательно переговорного процесса Азербайджан выдвигает очередное предусловие», – обратил внимание секретарь фракции «Честь имею» Национального Собрания Армении Тигран Абрамян на своей странице в социальной сети Facebook.
По его словам, речь о демилитаризации Армении.
«То есть Азербайджан предпринимает шаг для ограничения всего, что касается Вооруженных Сил РА – от вооружения до численности армии.
При этом задачей Азербайджана является не получение дополнительных гарантий, а удержание Армении в роли приспешника, ибо в этих условиях страна окончательно потеряет последние возможности сопротивления», – написал депутат.