Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Ուկրաինայի ԱԳ նախարար Անդրիյ Սիբիհայի հետ
«Վարշավայի անվտանգության ֆորումի շրջանակներում ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Ուկրաինայի ԱԳ նախարար Անդրիյ Սիբիհայի հետ:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել երկկողմ օրակարգի և փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերի շուրջ։
Հայաստանի և Ուկրաինայի ԱԳ նախարարները քննարկել են երկու երկրների միջև ձևավորված քաղաքական երկխոսության և համագործակցության ամրապնդմանն ուղղված աշխատանքները։ Այդ համատեքստում մասնավորապես ընդգծվել է արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների միջև պարբերական քաղաքական խորհրդակցությունների անցկացման կարևորությունը»։

Politics 11:15 02/10/2024 Armenia
Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan held a meeting with his Ukrainian counterpart Andrii Sybiha on the sidelines of the Warsaw Security Forum on Tuesday.
The ministers exchanged views on the issues of the bilateral agenda and on other topics of mutual interest, the Armenian Foreign Ministry reported.
"The foreign ministers of Armenia and Ukraine discussed the steps aimed at strengthening the political dialogue and cooperation between the two countries. In this context, the importance of holding periodical political consultations between the Foreign Ministries was particularly emphasized," it said.