Քաղաքական 13:12 11/10/2024 Հայաստան
Ռոբերտ Քոչարյան. Մինչև այդ սպառնալիքները չվերանան, իմ ու իմ թիմի իրավունքն է զբաղվել քաղաքականությամբ
«Ես 2008 թվականից քաղաքականությամբ չեմ զբաղվել։ 2018-ին քաղաքականությունը սկսեց զբաղվել ինձանով»,-դատական նիստի ավարտից հետո՝ լրագրողների հետ զրույցում հայատարարեց ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը՝ պատասխանելով հարցին, արդյո՞ք նա հավակնում է դառնալ երկրի ղեկավար։
Նա նշեց, որ եղել է և ՀՀ նախագահի, և վարչապետի պաշտոնում, այդ պաշտոնն այլևս այն քաղցրությունը չունի, ինչպես չտես մարդիկ կարող են կպնել ու կարծել, թե իրենց կյանքի երազանքն է։
«Ես արդեն ասել եմ, չեմ զբաղվել քաղաքականությամբ, բայց երկիրն այնպիսի վտանգների ու արհավիրքների ներքո է հայտնվել, երբ ինձանով են սկսել զբաղվել... այո, այդ պատկերն ինձ ստիպել է վերադառնալ քաղաքականության մեջ։ Մինչև այդ սպառնալիքները չվերանան, իմ ու իմ թիմի իրավունքն է զբաղվել քաղաքականությամբ։ Հասկանալի՞ է։ Վերջ։ Ցտեսություն»,-ասաց նա։

Политика 14:48 11/10/2024 Армения
Кочарян: Пока эти угрозы не будут нейтрализованы, мое право и право моей команды – заниматься политикой
«С 2008 года я не занимаюсь политикой. В 2018 году политика начала заниматься мной», –  заявил в беседе с журналистами во дворе суда 11 октября второй президент Армении Роберт Кочарян, отвечая на вопрос, претендует ли он на становление руководителем страны.
Роберт Кочарян напомнил, что он занимал должность и президента, и премьер-министра РА, эти должности отнюдь не сладкие, только ненасытные люди могут держаться за них, считая это мечто всей своей жизни.
«Я уже сказал – не занимался политикой. Но страна оказалась перед такими угрозами и бедствиями… Эта картина заставила меня вернуться в политику. Пока эти угрозы не будут нейтрализованы,  мое право и право моей команды – заниматься политикой», – заявил Кочарян.
В Антикоррупционном суде Армении сегодня возобновился судебный процесс по делу второго президента Армении Роберта Кочаряна и трех бывших высокопоставленных должностных лиц. Председательствует на суде судья Саркис Петросян. На сегодняшнем заседании присутствовал и Роберт Кочарян.