Հասարակություն 11:09 16/10/2024
«Արևային եղանակին չխաբնվեք,  այսօր երեկոյան ժամը 20:00-ից կզգաք արևմուտքից ներթափանցող ակտիվ ցիկլոնի ուժը»,-ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրեն Լևոն Ազիզյանը։
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ կենտրոնը հայտնել էր՝ արևմուտքից ակտիվ ցիկլոնի ներթափանցմամբ պայմանավորված` հոկտեմբերի 16-ի ուշ երեկոյան և 17-ին, 17-ի լույս 18-ի գիշերը հանրապետության շրջանների մեծ մասում սպասվում են հորդառատ անձրևներ և ամպրոպ։
Հորդառատ տեղումներով պայմանավորված` հոկտեմբերի 17-18-ին հանրապետության գետերի մեծ մասում սպասվում է ջրի ելքերի զգալի մեծացում։

Общество 12:14 16/10/2024 Армения
Наблюдающаяся сегодня с утра солнечная погода может ввести в заблуждение, не обманывайтесь – с 20:00 почувствуете силу проникающего с Запада на территорию Армении активного циклона, написал на своей странице в соцсети директор Центра гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей среды Армении Левон Азизян.
Накануне Центр предупредил: в связи с проникновением активного циклона с Запада поздно вечером 16 октября и 17 октября, а также в ночь с 17 на 18 октября преимущественно на всей территории Армении прогнозируются ливни и гроза.
Температура воздуха в период с 17 по 19 октября на всей территории Армении постепенно понизится – примерно на 6-9 градусов.
В связи с обильными осадками 17-18 октября в реках республики ожидается существенное увеличение уровня воды.