Հասարակություն 15:02 28/10/2024 Հայաստան
Էմմա Ավանեսյանը Հայաստանը կներկայացնի «Միսս Տիեզերք 2024» մրցույթում, որը տեղի կունենա այս տարվա նոյեմբերին Մեքսիկայում։ Այս մասին հայտնում է Miss Universe Armenia-ը։
32-ամյա հայ մոդելը, որն ապրում է Մոսկվայում, դարձել է երրորդ վիցե-միսսը «Հայաստանի միսս Տիեզերք 2024» մրցույթում։ Նա 32 տարեկան է, ազգությամբ հայ է։
«Ես հպարտ եմ, որ ինձ հնարավորություն է ընձեռվել ներկայացնելու Հայաստանը Miss Universe համաշխարհային մրցույթում»,- գրել է Էմման։
Էմմա Ավանեսյանը փոխարինել է «Միսս Տիեզերք Արմենիա» ընտրված Իրինա Զախարովան, որ չի կարող երկիրը ներկայացնել քաղաքացիության հետ կապված խնդիրների պատճառով։
«Միսս Տիեզերք» մրցույթի կազմակերպիչները հայտարարություն էին տարածել, ըստ որի  «Միսս Տիեզերք Հայաստան» մրցույթում ընտրված զգությամբ ռուս Իրինա Զախարովայի չի կարող մասնակցել նոյեմբերի 16-ին Մեքսիկայում անցկացվելիք «Միսս Տիեզերք 2024»-ին։ Ըստ մրցույթի կանոնների, տիտղոսակիրը պետք է ունենա այն երկրի վավերական անձնագիրը, որը նա ներկայացնում է։
«Մենք կոչ ենք անում հայաստանյան մեր գործընկերներին օպերատիվ կերպով ընտրել նոր տիտղոսակրի՝ հաշվի առնելով, որ եզրափակիչ մրցույթի անցկացմանը մնացել է մեկ ամիսց էլ քիչ ժամանակ»,- նշված էր «Միսս Տիեզերք» մրցույթի կազմակերպիչները հայտարարության մեջ։

Общество 15:26 28/10/2024 В мире
Модель Эмма Аванесян представит Армению на конкурсе «Мисс Вселенная», который пройдет в ноябре в Мексике. Об этом она сообщила в Instagram.
32-летняя модель живет в Москве и на конкурсе заменит Ирину Захарову, которая не сможет участвовать в нем из-за отсутствия гражданства Армении.
«Я горжусь тем, что мне предоставлена возможность представить Армению на мировом конкурсе Miss Universe.
С раннего возраста я следую жизненному принципу: «Никаких оправданий. Только вперед». Эта фраза стала для меня путеводной звездой, помогая преодолевать преграды и достигать новых высот», – отметила в частности Эмма Аванесян.
Напомним, в сентябре стало известно, что Ирина Захарова должна была представлять Армению на конкурсе «Мисс Вселенная», но позднее модель заявила, что по семейным обстоятельствам не сможет участвовать в конкурсе. Организаторы в свою очередь объяснили невозможность участия в конкурсе тем, что она не является гражданкой Армении.