Քաղաքական 16:24 01/11/2024 Հայաստան
«Ռուսաստանից ակնկալում ենք անմիջական ներգրավածություն և ազդեցության գործադրում, որպեսզի ազատ արձակվեն հայ բոլոր գերիները, որոնք պատանդառվել են, հարկադիր պահվում են, խոշտագման են ենթարկվում Բաքվի բանտերում»,-  ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանության դիմաց Բաքվի բանտերում պահվող հայ գերիների ազատ արձակման պահանջով բողոքի ցույցի ժամանակ ասաց ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արծվիկ Մինասյանը։
Նա նշեց, որ Արցախի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը, ովքեր իրենց հայրենիքի պաշտպանության համար տարրական, նվազագույն մարդկային արժանապատվությունը պահելու համար այսօր հայտնվել են Բաքվի բանտերում։
«Եկել է ժամանակը, հայ ժողովրդի հետ միասին թև թիկունքի տված պայքարել այս միջազգային չարիք դեմ, ազատ արձակենք մեր հայրենակիցներին, վերականգնենք համամարդկային արժանապտվությունը, դատապարտենք Ադրբեջանի ագրեսիվ ցեղասպան ռեժիմը»,- ասաց Ա. Մինասյանը։

Politics 17:23 01/11/2024 Armenia
Opposition MP Artsvik Minasyan urged Russia to press for the release of Armenian prisoners, including Artsakh’s military and political leadership, illegally detained and tortured in Azerbaijan before the COP29 United Nations climate summit in Baku.
“We expect Russia’s direct involvement to secure the release of all Armenian prisoners,” he said at a protest outside the Russian Embassy in Yerevan on Friday.
Protesters gathered outside the UN office in Yerevan earlier on Friday, demanding immediate action for the release of Armenian prisoners.
"The time has come to jointly fight this global evil, restore human dignity and condemn Azerbaijan’s aggressive genocidal regime,” Minasyan underscored.