ՈՒՂԻՂ. «ԳՈՅ» թատրոնը կվերսկսի իր գործունեությունը. «ներկա իրավիճակը և հետագա անելիքները»
«ԳՈՅ» թատրոնը կվերսկսի իր գործունեությունը։ «Գոյ» թատրոնի ներկայացուցիչներն այս խորագրով ասուլիս էին անոնսել։ Թատրոնի բակում փաստաբան Կարո Ասատրյանը նշեց, որ Արդարադատության նախարարությունից ստացել են իրենց հարցի վերաբերյալ պարզաբանում։
Նախարարությանը «Գոյ»-ի ներկայացուցիչները հարց էին ուղղել՝ արդյոք վարչական դատարանում քննության ընթացքում, որտեղ վիճարկվում է Կադաստրի կոմիտեում թատրոնի գրանցման դադարեցումը, չե՞ն կասեցվում Սունդուկյան թատրոնի իրավունքները՝ գույքն օգտագործելու, տիրապետելու, տնօրինելու վերաբերյալ։ ԱՆ-ից հայտնել են, այո, կասեցվում է։
Մինչ փաստաբանը խոսում էր, դուրս եկավ Սունդուկյանի անվան ակադեմիական թատրոնի տնօրեն Վարդան Մկրտչյանը, լրագրողներին ու «Գոյ» թատրոնի երկու ներկայացուցչի հրավիրեց ներս ու սկսեց խոսել։
Ասաց ԿԳՄՍ նախարարության հովանու ներքո բանակցություններ են ընթանում, որին ակտիվորեն մասնակցում են նաև «Գոյ» թատրոնի ներկայացուցիչները։
Ասուլիսի մասնակիցներն ընդհատեցին՝ հարցնելով, թե ինչի՞ համար են հավաքվել, այլ բաներ է Մկրտչյանը խոսում։

Во дворе театра адвокат Каро Асатрян сообщил, что они получили разъяснения из министерства юстиции по своему вопросу.
Представители театра «Гой» направили в министерство вопрос: не приостанавливаются ли в ходе рассмотрения в административном суде их иска (по аннулированию решения Комитета кaдастрa о прекращении регистрации театра «Гой») права театра имени Сундукяна на пользование, владение, распоряжение имуществом театра «Гой». В Минюсте сообщили: да, приостанавливается.
Пока адвокат говорил, вышел директор Национального академического театра им. Г. Сундукяна Вардан Мкртчян, пригласил в здание журналистов и двух представителей театра «Гой».
Он сообщил, что под эгидой министерства образования, науки, культуры и спорта ведутся переговоры, в которых активно участвуют представители театра «Гой». ։