Սպորտ 16:38 07/11/2024 Աշխարհում
Հայաստանի ազգային հավաքականի և «Լոկոմոտիվի» պաշտպան Նաիր Տիկնիզյանը խոսել է իր մոտիվացիայի մասին՝ ռուսական թիմերի միջազգային մրցումներից դուրս մնալու ֆոնին։
Ռուսական թիմերին 2022 թվականից քաղաքական դրդապատճառներով արգելված են մասնակցել ՖԻՖԱ-ի և ՈւԵՖԱ-ի հովանու ներքո անցկացվող միջազգային մրցաշարերին։
«Փառք Աստծո, ես միջազգային փորձ ունեմ Հայաստանի հավաքականի շնորհիվ: Իսկ եթե մենք խոսում ենք մոտիվացիայի մասին մեր առաջնության շրջանակներում, ապա այն միշտ մնում է։ Ես 25 տարեկան եմ, և իմ ոչ մի գավաթ, դա իմ մոտիվացիան է, ինչպես շատ այլ տղաների:
Եթե խոսենք եվրագավաթների մասին, ապա, իհարկե, հիմա մեզ համար այնքան էլ լավ վիճակ չէ։ Բոլորը ցանկանում են խաղալ Կոնֆերենցիաների լիգայում, Եվրոպա լիգայում և Չեմպիոնների լիգայում, բայց հիմա այսպիսի իրավիճակ է։ Մեզ այլ ելք չի մնում, քան աշխատել ներքին առաջնության շրջանակներում և հասնել որոշակի արդյունքների։ Ցավում եմ, որ եվրագավաթներ չկան, բայց ի՞նչ կարող եմ անել», - Sport24-ի թղթակցիհետ զրույցում ասել է Տիկնիզյանը։

Спорт 17:02 07/11/2024 В мире
Полузащитник московского «Локомотива» Наир Тикнизян рассказал о своей мотивации на фоне отстранения российских команд от международных соревнований.
Российские команды отстранены от международных турниров под эгидой ФИФА и УЕФА по политическим причинам с 2022 года.
«У меня, слава богу, есть международный опыт благодаря сборной Армении. А если говорить про мотивацию внутри нашего чемпионата, то она всегда остается. Мне 25 лет, а за спиной ни одного трофея — вот моя мотивация, как и у многих других ребят.
Если про еврокубки, то, конечно, сейчас не очень хорошая ситуация для нас. Все хотят играть в Лиге Конференций, Лиге Европы и Лиге Чемпионов, но сейчас такая ситуация. Нам ничего не остается, кроме того, чтобы работать внутри чемпионата и добиваться каких-то результатов. Мне обидно, что нет еврокубков, но что я могу сделать?» — сказал Тикнизян в беседе с корреспондентом Sport24.