Մշակույթ 15:34 08/11/2024 Աշխարհում
ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ Արմեն Ջիգարխանյանի այրին՝ դերասանուհի Տատյանա Վլասովան, Մալախովի հաղորդման ժամանակ խոստովանել է, որ իր ամուսինը դաշնակահարուհի Վիտալինա Ցիմբալյուկ-Ռոմանովսկայայի հետ սիրավեպը համարել է «ամենամեծ սխալը»։
Վլասովան Ջիգարխանյանի երկրորդ կինն էր, ում հետ նա ապրել էր ավելի քան 40 տարի, սակայն ամուսնալուծվել էր մեծ տարիքում։ 2016 թվականին Ջիգարխանյանն ամուսնացել էր Ցիմբալյուկ-Ռոմանովսկայայի հետ, նրանց ամուսնությունը տևել էր մոտ մեկուկես տարի։ 2019 թվականի սեպտեմբերին Ջիգարխանյանը հայտարարել էր, որ վերամիավորվել է Վլասովայի հետ, ով հատուկ վերադարձել էր ԱՄՆ-ից՝ խնամելու ամուսնուն։
«Կյանքի վերջին օրերին նա ընդհանրապես շատ չէր խոսում: Բայց նա հիվանդանոցում ասաց մի սարսափելի արտահայտություն. «Ես կորցրի կյանքս»», - հիշել է Վլասովան:
Դերասանուհին խոստովանել է, որ Ջիգարխանյանի հետ բաժանման համար ամենից շատ ինքն իրեն է մեղադրում։ Այժմ նա հասկանում է, որ շատ առումներով սխալ է գործել։ Վլասովան նշել է, որ ամուսնու հետ լարված հարաբերությունների ժամանակ ապրել է երկու երկրում, քանի որ ամուսինը չէր ցանկանում ապրել ԱՄՆ-ում։
«Պետք էր ավելի ակտիվ գործել այդ կնոջ նկատմամբ, ով, իր հայտնվելով, շփոթություն մտցրեց մեր պատմության մեջ»,- Գազետա.ռու-ի հաղորդմամբ, ասել է Ջիգարխանյանի այրին։
Դերասան և թատրոնի ռեժիսոր Արմեն Ջիգարխանյանը մահացել է 2020 թվականի նոյեմբերի 14-ին։ Նա 85 տարեկան էր։

Общество 15:47 08/11/2024 В мире
Вдова народного артиста СССР Армена Джигарханяна, актриса Татьяна Власова призналась на программе «Малахов», что супруг считал «самой большой ошибкой» свой роман с пианисткой Виталиной Цымбалюк-Романовской.
Власова – вторая супруга Джигарханяна, с которой он прожил более 40 лет, но в преклонном возрасте развелся. В 2016 году театральный режиссер женился на Цымбалюк-Романовской, их брак продлился около полутора лет. В сентябре 2019 года Джигарханян сообщил, что воссоединился с Власовой, которая специально вернулась из США, чтобы ухаживать за мужем, напоминает «Газета.Ru»
«Он в последнее время вообще очень мало говорил. Но одну страшную фразу он все-таки сказал в больнице: «Я проиграл свою жизнь» – вспомнила Власова.
Актриса призналась, что больше всего винит себя в разрыве с Джигарханяном. Сейчас она понимает, что во многом поступала неправильно. Власова отметила, что в момент напряженных отношений с супругом жила на две страны, поскольку муж не хотел проживать в США.
«Надо было активнее действовать в отношении этой женщины, которая своим появлением внесла сумятицу в нашу историю», – подчеркнула артистка.
Актера и театрального режиссера Армена Джигарханяна не стало 14 ноября 2020 года. У него произошла остановка сердца.