Քաղաքական 14:06 12/11/2024 Հայաստան
2026 թ.-ի ընտրություններում հասարակությունն իր քվեով ցույց կտա վերաբերմունքը՝ Աննա Հակոբյանի՝ Տանզանիայի այցին. Հրաչյա Հակոբյան
«Ես Ադրբեջանի նախագահի կնոջն առհասարակ չեմ հետևում, թե ինչ հրապարակումներ է անում»,- ԱԺ-ում հայտարարեց ՔՊ-ական պատգամավոր, Փաշինյանի տիկնոջ եղբայր Հրաչյա Հակոբյանը՝ նշելով, որ իր քրոջ էջին հետևում է, բայց չի տեսել, որ նոյեմբերի 9-ին Տանզանիայի սաֆարիներից նկար է հրապարակել։
Լրագորղը հիշեցրեց, որ Ադրբեջանի նախագահի կինն իր սոցիալական էջերում նոյեմբերի 9-ին հրապարակում է ադրբեջանական ծածանվող դրոշների նկարները, որպես «հաղթանակի» խորհրդանիշ, իսկ Աննա Հակոբյանը հրապարակում է Տանզանիայի տուրից լուսանկար ռուսաստանցի մեծահարուստ Իգոր Կոստանովի կնոջ և դստեր հետ։
Հակոբյանը հայտնեց, թե որոշ լրատվամիջոցներ ավելի շատ հետևում են Ադրբեջանի նախագահի և նրա տիկնոջ հրապարակումներին, քան՝ ՀՀ պաշտոնյաների։
«Կարող եմ վստահեցնել, որ Աննա Հակոբյանի այցը բյուջեի հաշվին չի եղել»,- հայտարարեց Հրաչյա Հակոբյանը։
Նշելով, որ Աննա Հակոբյանը իր քույրն է և բյուջեի հաշվին չէր գնա Տանզանիա՝ Հրաչյա Հակոբյանը հայտարարեց. «2026 թվականին տեղի կունենան խորհրդարանական ընտրություններ և հասարակությունն իր քվեով ցույց կտա վերաբերմունքը՝ այդ թվում նաև Տանզանիայի կատարած այցի վերաբերյալ»։

«Вообще не слежу за публикациями супруги президента Азербайджана в соцсети», – заявил в беседе с журналистами в Национальном Собрании Армении депутат от фракции правящей партии «Гражданский договор», шурин Никола Пашиняна Грачья Акопян.
При этом он указал, что за публикациями сестры – Анны Акопян – следит, но не видел, что она 9 ноября, в 4-ю годовщину окончания 44-дневной войны в Арцахе, поделилась фото с сафари в Танзании.
Один из журналистов обратил внимание: 9 ноября супруга президента Азербайджана публикует на своих страницах в социальных сетях снимки развевающихся азербайджанских флагов как символ «победы», а Анна Акопян делится фото с отдыха в Танзании – с женой и дочерью российского предпринимателя Игоря Костанова.
Грачья Акопян посетовал, что некоторые армянские СМИ следят за публикациями президента Азербайджана и его супруги больше, чем за публикациями должностных лиц РА.
«Могу вас заверить, что визит Анны Акопян был организован не за счет бюджета», – заявил Грачья Акопян.
«В 2026 году пройдут парламентские выборы, и общество выразит свое отношение, в том числе и относительно визита в Танзанию, своим голосованием», – указал он.