Քաղաքական 15:46 13/11/2024 Հայաստան
«ՀՀ ԶՈւ-երը դարձել են Հնդկաստանի ռազմարդյունաբերության գովազդային վահանակը,  երեկ ամբողջ հայկական մամուլը գրում է՝ էս ինչ հրթիռն ուղղվել է դեպի Հայաստան»,-ԱԺ ամբիոնից հայտարարեց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեղամ Մանուկյանը՝ կարևորելով սպառազինության գաղտնիության անհարաժեշտությունը։
Նա դիմեց նախարար Պապիկյանին՝ առաջարկելով պայմանագիր կնքելիս հնդկական կողմից պահանջեին, որ որևէ արտահոսք չանի։
Նշելով, թե Սուրեն Պապիկյանը ժամանակին ասում էր,թե զինված ուժերի զարգացման ռազմավարությունը վերջապես հաստատվել է Անվտանգության խորհրդում, Մանուկյանը նշեց, որ  2022-ին այդ ռազմավարության մեջ որոշ բաներ Սուրեն Պապիկյանի դուրը չէր եկել, հետ էին տվել, որ լրամշակեն, 2 տարի հետ նոր ռզմավարություն է հաստատվում:
Մանուկյանի խոսքերից հետո ՔՊ-ական պատգամավորները սկսեցին տեղից խոսել, ինչի համար ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը նկատողություն արեց նրանց:
«Մեկ րոպե լռություն, պարո՛ն Պապիկյան, հարգելի՛ գործընկերներ, «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության իմ գործընկերնե՛ր, չի կարելի տեղից խոսել, պարոն Մանուկյանը քաղաքական լավ ելույթ ունեցավ, և չի կարելի խանգարել, անկախ նրանից, թե ինչ է ասում, չի կարելի խանգարել»,-հորդորեց Սիմոնյանը:

Политика 16:09 13/11/2024 Армения
«ВС Республики Армения превратились в рекламный баннер ВПК Индии: вчера вся армянская пресса писала, что отправили очередные ракеты в Армению», – выразил недовольство с трибуны Национального Собрания депутат от фракции «Армения» Гегам Манукян, подчеркнув важность конфиденциальности в вопросе поставок вооружения.
Накануне, например, армянские СМИ со ссылкой на индийские сообщили о первой партии зенитно-ракетных комплексов Akash.
«Нельзя ли предусмотреть в контрактах запрет на публикации? Так делают во всем мире. Если бы индийская пресса не написала, здесь никто бы и не осмелился», – сказал Манукян, адресуя свои слова, в частности, министру обороны Сурену Папикяну.
Затем Манукян коснулся стратегии развития ВС, во время его выступления нервы некоторых депутатов от фракции правящей партии «Гражданский договор» и Сурена Папикяна начали сдавать, прозвучали реплики с места, пришлось вмешаться спикеру парламента Алену Симоняну.
«Минутку, г-н Папикян, уважаемые коллеги! Нельзя говорить с места! Г-н Манукян выступил с хорошей политической речью, и нельзя мешать, независимо от того, что он говорит», – призвал Симонян.