«Լոռու, Շիրակի, Սյունիքի և Գեղարքունիքի մարզերում հրատապ 6 ծրագրեր կիրականացվեն, որի համար կտրամադրվի 248 մլն դրամ»,- այդ մասին կառավարության նիստում հայտնեց ՏԿԵ նախարար Գնել Սանոսյանը:
Նախարարի ներկայացմամբ՝ լոռու մարզին կհատկացվի 18 մլն 970 հազար դրամ, Շիրակի մարզին՝ 150 մլն դրամ, Սյունիքի մարզին՝ 51 մլն դրամ, Տարածքային զարգացման հիմնադրամին՝ 28 միլիոն դրամ:
«Ընդհանուր առմամբ նախատեսվում է 6 հրատապ ծրագրերի համար հատկացնել 248 մլն դրամ»,-ասաց նա՝ նշելով, որ ծրագիրը կիրականացնի Տարածքային զարգացման հիմնադրամը:
Նիկոլ Փաշինյանն էլ ավանդույթի համաձայն թվարկեց բոլոր 6 ծրագրերը՝ ջրհեղեղից վնասված Քարկոփի դպրոցի մասնակի վերանորոգում, Շիրակի մարզի 2 համայնքում խմելու ջրի ջրատարի, ջրամատակարարման, ներքին ցանցի կառուցապատում, Գյումրիու շենքերիցմեկի 3 մուտքի ուժեղացում, Սիսիանի շենքերի 2 տանիքի վերանորոգում, Մեղրիու մանկապարտեզի հարակից տարածքի դրենաժային համակարգի կառուցման նախագծահաշվարկային փաստաթղթերի ձեռքբերում, Սևանի կոյուղատարի վերանորոգում:

Politics 15:06 15/11/2024 Armenia
The Armenian government has approved the allocation of 248 million drams to co-finance six urgent programs in Armenia’s four provinces.
A total of 18,970,000 drams will be allocated to Lori Province, 150 million drams to Shirak Province, 51 million drams to Syunik Province and 28 million drams to the Territorial Development Fund, Minister of Territorial Administration and Infrastructures Gnel Sanosyan announced at a cabinet meeting on Friday.
“In total, it is planned to allocate 248 million drams for six emergency programs," he said, noting that the project will be implemented by the Territorial Development Fund.
The funds will be used, among other things, to partially renovate a school in the village of Karkop affected by heavy floods in May and to construct internal network of water supply in two Shirak communities.