Քաղաքական 07:43 18/11/2024 Հայաստան
Հեղափոխական քավորը երեկվանից հրաժարականներ է, որ ստանում է իր սանիկներից; Ըստ շրջանառվող ոչ պաշտոնական լուրերի՝ ՆԳ նախարար Վահե Ղազարյանը, ՊԵԿ նախարար Ռուստամ Բադասյանը, ՏԿԵ նախարար Գնել Սանոսյանը, ՔԿ նախագահ Արգիշտի Քյարամյանը, Հակակոռուպցիոն կոմիտեի ղեկավար Սասուն Խաչատրյանը կամ հրաժարականի դիմում են ներկայացրել, կամ՝ կներկայացնեն։
Ներկայացու՞մ է, ասենք՝ թրաշվելու պես, երբ անտաղանդ աչքով է անում Նիկոլ Փաշինյանը,  իբր՝ ալե հոպ՝ սկսում ենք նորից։
Ներկայացում է, թե չէ՝ ... կարևոր չէ։
Հանրությունը, որ տեղ-տեղ հասարակություն է, նախ սպասում է, պահանջում է, կասեի՝ երազում է այն միակ ու վերջնական հրաժարականին, որ պիտի տար մորուքավորը՝ ամենաքիչը պատերազմում պարտվելու համար, նորմալը՝ երկիրը կործանելու համար ու պիտի տա անմորուքը՝ այդ ամենը մարսելու համար։

Политика 19:34 18/11/2024 Армения
Революционный кум со вчерашнего дня получает от своих крестников наперебой заявления об отставке. Так, уже официально заявления об освобождении от занимаемых должностей представили министр внутренних дел Ваге Казарян, министр территориального управления и инфраструктур Гнел Саносян, председатель Комитета государственных доходов Рустам Бадасян, председатель Следственного комитета Аргишти Кярамян, глава Антикоррупционного комитета Сасун Хачатрян.
Представление ли это? Скажем, подобно избавлению от бороды, когда бездарно подмигивает Никол Пашинян –  типа алле-гоп, начинаем заново.
Представление или нет – неважно.
Публика, которая местами является обществом, в первую очередь ждет, требует, я бы сказала, мечтает об одной-единственной и окончательной отставке: в отставку должен был подать бородач – как минимум, из-за поражения в войне, любой нормальный – из-за доведения страны до краха и должен подать безбородый – за то, что все это сошло ему с рук.