Իրավունք 12:55 02/12/2024 Հայաստան
Այսօր՝ դեկտեմբերի 2-ին, առեղծվածային ու ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել Երևանում: Ինչպես հայտնում է Shamshyan.com-ը, ժամը 11:40-ի սահմաններում ՀՀ ներքին գործերի նախարարաության ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության Արաբկիրի բաժնում օպերատիվ տեղեկություններ են ստացվել, որ «Արաբկիր» բժշկական կենտրոն երեխա է տեղափոխվել, ով մահացել է:
Ոստիկանները պարզել են, որ երեխան աղջիկ է՝ 4 տարեկան, ով շտապօգնության ավտոմեքենայով նշված բժշկական կենտրոն է տեղափոխվել ծայրահեղ ծանր ախտորոշմամբ՝ Կիևյան 5 հասցեում գործող թիվ 28 մանկապարտեզից:
Դեպքի մասին ոստիկանության Արաբկիրի բաժնից տեղեկությունը փոխանցել են ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Արաբկիրի քննչական բաժին, որտեղից քննչական խմբի մի մասը մեկնում է հիվանդանոց, մի մասն էլ՝ մանկապարտեզ:
Ոստիկանությունը պարզում է մահացած երեխայի ինքնությունը: Նախնական տեղեկություններով՝ մահացածը 4-ամյա Նատալի Ե.-ն է: Դեպքի փաստով «սպանություն» հատկանիշներով Արաբկիրի քննչական բաժնում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ:

Право 13:29 02/12/2024 Армения
Сегодня, 2 декабря, трагический инцидент произошел в Ереване, сообщает сайт криминальной хроники Shamshyan.com.
«Около 11:40 в  в арабкирский отдел полиции МВД Армении поступили оперативные данные о госпитализации в медцентр “Арабкир” ребенка, который скончался», – говорится в публикации.
Полиция выяснила, что 4-летняя девочка на карете «Скорой помощи» была доставлена в крйане тяжелом состоянии в упомянутый медцентр из детского сада №28, расположенного на улице Киевяна, 5.
Информация о случившемся была передана в арабкирский следственный отдел СУ СК РА по Еревану.
«Полиция устанавливает личность скончавшегося ребенка. По предварительным сведениям, скончавшаяся – четырехлетняя Натали Е. По факту случившегося инициировано уголовное производство по признакам “убийства”», – указывается в публикации.