Ադրբեջանը փորձում է ամեն քայլափոխի նոր տարրեր մտցնել բանակցային օրակարգի մեջ. Արա Այվազյան
«Ադրբեջանը փորձում է ամեն քայլափոխի նոր տարրեր մտցնել բանակցային օրակարգի մեջ, դրանով խափանել կամ հետաձգել խաղաղության պայմանագրի ստորագրումը»,-լրագրողների հետ զրույցում նման կարծիք հայտնեց ԱԳ նախկին նախարար Արա Այվազյանը։
Նա ասաց՝ այնպիսի պատրանք չունի, որ փաստաթուղթն իրականում կապահովի խաղաղություն ու երկարատև կայունություն մեր տարածաշրջանում։
«Ակնհայտ երևում է, որ հակառակ կողմը, եթե չասենք կողմերը, յուրովի են պատկերացնում խաղաղության պայմանագիրը, որտեղ հայկական շահը քիչ կամ ընդհանրապես տեղ չի գրավում»,-ասաց դիվանագետը։
Անդրադառնալով այն հայտարարություններին, որ պայմանագրի տեքստի 80 տոկոսը համաձայնեցված է, ապա Այվազյանը հիշեցրեց դիվանագիության մեջ ընդունված ոսկե կանոնի մասին՝ քանի դեռ ամեն ինչ համաձայնեցված չէ, ոչինչ համաձայնեցված չէ։

Politics 13:03 11/12/2024 Armenia
Azerbaijan seeks to disrupt or delay the conclusion of a peace treaty with Armenia by imposing new demands on the country, former Armenian Foreign Minister Ara Aivazian states.
Speaking to reporters on Wednesday, the diplomat brushed aside the claims the document would help establish lasting peace and stability in the South Caucasus.
“Obviously, the other side has its own perception of a peace agreement where Armenia's interests have little or no place,” Aivazian said.
Referring to the statement that Armenia and Azerbaijan have agreed on nearly 80 percent of the text of a draft peace treaty, the former minister argued that “nothing is agreed until everything is agreed”.