Հասարակություն 15:31 18/12/2024 Հայաստան
Դեկտեմբերի 18-ի ցերեկը, 19-ի գիշերը Լոռիում, Տավուշում, Արագածոտնում, Գեղարքունիքում և Սյունիքում սպասվում է քամու ուժգնացում, պոռթկումների ժամանակ՝ մինչև 25-30 մ/վ, Շիրակում, Կոտայքում և Վայոց ձորում 15-20 մ/վ։
Ըստ ՇՄՆ «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիտորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի, Արարատյան դաշտում և Երևանում ուժեղ քամիներ չեն կանխատեսվում։
Դեկտեմբերի 18-ի ցերեկը, 19-ի գիշերն առանձին շրջաններում սպասվում է թույլ ձյուն, լեռնային առանձին շրջաններում՝ բուք։ Դեկտեմբերի 19-ի ցերեկը, 20-23-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
Քամին՝ արևմտյան՝ 4-9 մ/վ, սպասվում է քամու ուժգնացում դեկտեմբերի 18-ի ցերեկը, 19-ի գիշերը՝ 15-20 մ/վ արագությամբ, առանձին շրջաններում՝ մինչև 25-30 մ/վ, դեկտեմբերի 19-ի ցերեկը՝ 15-18 մ/վ արագությամբ։
Օդի ջերմաստիճանը դեկտեմբերի 18-ի ցերեկը, 19-ի գիշերը կբարձանա ևս 2-4 աստիճանով։
Դեկտեմբերի 18-ին երեկոյան ժամերին, 19-ի գիշերը հնարավոր է թույլ ձյուն։ Դեկտեմբերի 19-ի ցերեկը, 20-23-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։

Общество 16:38 18/12/2024 Армения
Днем 18-го, ночью 19-го декабря в Лори, Тавуше, Арагацотне, Гегаркунике и Сюнике ожидается усиление ветра, с порывами до 25-30 м/с. А в Шираке, Котайке и Вайоц Дзоре порывы ветра достигнут скорости в 15-20 м/с.
Как сообщает ГНКО «Центр гидрометеорологии и мониторинга» министерства окружающей среды РА, в Араратской долине и Ереване сильных ветров не прогнозируется.
Днем 18-го, ночью 19-го декабря в отдельных регионах Армении ожидается слабый снег, в отдельных горных районах республики – метель. А днем 19-го, 20-23 декабря ожидается погода без осадков.
Ветер будет дуть западный, со скоростью 4-9 м/с, днем 18-го, ночью 19-го декабря ожидается усиление ветра с порывами до 15-20 м/с, в отдельных областях Армении – до 25-30 м/с. Днем 19-го декабря порывы ветра достигнут скорости в 15-18 м/с.
Днем 18-го, ночью 19-го декабря температура воздуха в Армении постепенно повысится еще на 2-4 градуса.
Ra 18.12
В городе Ереван вечером 18-го, ночью 19-го декабря возможен небольшой снег. Днем 19-го, 20-23 декабря в армянской столице ожидается погода без осадков.