Քաղաքական 09:19 23/12/2024 Հայաստան
Ճշմարտnւթյnւնը մեկն է՝ Արցախը հանձնել է Նիկnլը իր nւuապարկերի և Արցախի իր արբանյակների օգնությամբ. Մետաքսե Հակոբյան
«Նիկոլն ու իր ուսապարկերը 7 երգ գիտեն 7-ն էլ Արցախի Հանրապետության իրենց կողմից հանձնումը քոչվորներին արցախցիների վրա բարդելու մասին է»,- նշել է Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի «Արդարություն» խմբակցության պատգամավոր Մետաքսե Հակոբյանը՝ անդրադառնալով Նիկոլ Փաշինյանի այսօրվա գրառմանը։
«2023 թ.-ի սեպտեմբերին Արցախում իշխանազավթում տեղի ՉԻ ունեցել։ Նիկոլի հրահանգով Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը սեպտեմբերի 1-ին հրաժարականի դիմում ներկայացրեց ԱԺ։ Նիկոլը մի նպատակ ուներ՝ Արցախի իր արբանյակների (և խորհրդարանական և արտախորհրդական) օգնությամբ կատարելով ադրբեջանի պահանջը, պիտի Արցախը գլխատվեր և ըստ իրենց ծրագրերի, որպես «խառնամբոխ լցվեր» Հայաստանի Հանրապետություն։
Եթե Արցախի Հանրապետության Ազգային Ժողովը չինքնակազմակերպվեր ու ԱՀ նախագահ չընտրեր, ապա Նիկոլին հաջողվելու էր փակել Արցախի հարցը։ Արցախի պետական ինստիտուտները պիտի կենդանի մնան, գործեն, որպեսզի ԱՐՑԱԽԻ ՀԱՐՑԸ ՉԸՓԱԿՎԻ։
Ճշմարտությունը մեկն է. Արցախը հանձնել է Նիկոլը իր ուսապարկերի և Արցախի իր արբանյակների օգնությամբ։ Հանձնել է 2022 թ.-ի հոկտեմբերի 6-ին Պրահայում՝ դատապարտելով Արցախի Հանրապետությունը շրջափակման և 150000 հայերին ցեղասպանության»,- գրել է Մետաքսե Հակոբյանը։

Политика 12:59 23/12/2024 Армения
«У Никола и его рюкзаков семь бед – один ответ: он заключается в том, чтобы свалить вину за сдачу ими Республики Арцах кочевникам на арцахцев», – написала депутат Национального собрания Республики Арцах (НКР) от фракции «Справедливость» Метаксе Акопян, коснувшись сегодняшней записи Никола Пашиняна.
«В сентябре 2023 года в Арцахе НЕ ПРОИСХОДИЛО захвата власти. 1 сентября президент Республики Арцах Араик Арутюнян по указанию Никола подал в Национальное собрание заявление об отставке.
У Никола была одна цель: с помощью своих сателлитов в Арцахе (как парламентских, так и внепарламентских) выполнить требование Азербайджана – согласно их планам, Арцах должен был остаться без руководства, а арцахцы «толпой» должны были перебраться в Республику Армения.
Если бы не самоорганизация Национального собрания Республики Арцах  и избрание нового президента республики, то Николу удалось бы закрыть вопрос Арцаха. Государственные институты Арцаха должны существовать и действовать, чтобы вопрос Арцаха не был закрыт.
Правда одна: Арцах сдал Никол – при поддержке своих рюкзаков и сателлитов в Арцахе. Он сдал Арцах 6 октября 2022 года в Праге, обрекая Республику Арцах на блокаду, 150 тысяч армян – на геноцид», – написала Метаксе Акопян.