Մինչ ՀՀ իշխանությունն ինքնաարդարացումների և խոստումների շռայլման փուլում է, Ադրբեջանը մասշտաբային վերազինման է. Աբրահամյան
«Ադրբեջանի և Թուրքիայի պաշտպանական գերատեսչությունների ինտենսիվ փոխայցերը տարբեր շարժառիթներ ունեն, սակայն առաջին հերթին ադրբեջանական բանակի բարեփոխումների շրջանակներում են»,-նշել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը։
Ըստ նրա, Հայաստանին սպառազինվելու մեջ մեղադրող Ադրբեջանը, հաջորդ տարի, թուրքական բանակի մոդելով մոդերնիզացիայի 5-ամյա պլանն ավարտում է, ինչն ամբողջության ՆԱՏՕ-ական չափանիշների հիման վրա է:
«Ծրագրի շրջանակներում տեղի է ունեցել ինչպես սպառազինության, ռազմական տեխնիկայի համապատասխանեցում, այլ նաև անձնակազմի, որոնք ուսուցման-վերապատրաստման հատուկ կուրսեր են անցել ինչպես Թուրքիայիում, այնպես էլ, ծրագրերով Ադրբեջանում:
Մինչ ՀՀ իշխանությունն ինքնաարդարացումների և խոստումների շռայլման փուլում է, Ադրբեջանը մասշտաբային վերազինման է»,- գրել է Տ.Աբրահամյանը։

Politics 14:07 23/12/2024 Armenia
The intensive mutual visits of Azerbaijani and Turkish military officials are largely part of a plan to reform Azerbaijan’s armed forces, claims Tigran Abrahamyan, an MP from the opposition Pativ Unem faction in the Armenian parliament.
“Azerbaijan, which accuses Armenia of arming itself, will next year complete a five-year modernization plan based on the model of the Turkish army which fully complies with the NATO standards,” he wrote on Facebook on Monday.
The deputy underlined that Azerbaijani troops underwent special training courses as part of the program.
“While the Armenian authorities are focused on justifying their actions and making lavish promises, Azerbaijan is massively rearming its military,” Abrahamyan wrote.