Երևանում դեկտեմբերի 25-ի ցերեկը, 26-ին, 27-ի գիշերը, 29-ի ցերեկը, 30-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Դեկտեմբերի 27-ի ցերեկը, 28-ին և 29-ի գիշերը սպասվում են տեղումներ, բարձրադիր գոտում ձյան տեսքով։
Մարզերում դեկտեմբերի 25-ի ցերեկը, 26-ին, 27-ի գիշերը, 29-ի ցերեկը, 30-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Դեկտեմբերի 27-ի ցերեկը, 28-ին շրջանների զգալի մասում, 29-ի գիշերը առանձին շրջաններում սպասվում են տեղումներ, լեռնային և նախալեռնային գոտում ձյան տեսքով։
Քամին արևմտյան 2-4մ/վ, 28-ին առանձին հատվածներում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-18 մ/վրկ արագությամբ։ Օդի ջերմաստիճանը դեկտեմբերի 26-28-ի ցերեկը աստիճանաբար կնվազի 4-6 աստիճանով։

Общество 16:53 25/12/2024 Армения
Как сообщает ГНКО «Центр гидрометеорологии и мониторинга» министерства окружающей среды РА, днем 27-го, 28-го декабря в большинстве областей Армении, ночью 29-го в отдельных регионах ожидаются осадки, в горных регионах и предгорьях - в виде снега.
Ветер западный со скоростью 2-4 м/с, 28-го декабря в отдельных местах ожидается усиление ветра с порывами до 15-18 м/с.
Днем 26-28 декабря температура воздуха постепенно понизится на 4-6 градусов.
В городе Ереван днем 25-го и 29-го, 26-го, ночью 27-го, 30-го декабря ожидается погода без осадков. Днем 27-го, 28-го и ночью 29-го декабря в армянской столице ожидаются осадки, в высокогорных местах - в виде снега.