Հասարակություն 12:46 27/12/2024 Հայաստան
Երևանում դեկտեմբերի 27-ի ցերեկը, 28-ին և 29-ի գիշերը սպասվում են տեղումներ, բարձրադիր գոտում ձյան, ցածրադիր գոտում թաց ձյան և ձնախառն անձրևի տեսքով։Դեկտեմբերի 29-ի ցերեկը, 30-31-ին, հունվարի 1-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
​Մարզերում դեկտեմբերի 27-ի ցերեկը, 28-ին շրջանների զգալի մասում, 29-ի գիշերն առանձին շրջաններում սպասվում են տեղումներ, լեռնային և նախալեռնային գոտում ձյան տեսքով, լեռնային առանձին մարզերում սպասվում է նաև բուք, ցածր հորիզոնական տեսանելիություն։
Դեկտեմբերի 29-ի ցերեկը, 30-31-ին, հունվարի 1-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Քամին արևմտյան 2-4մ/վ, 28-ին առանձին հատվածներում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 14-18 մ/վրկ արագությամբ։ Օդի ջերմաստիճանը դեկտեմբերի 27-ի ցերեկը կնվազի 3-5 աստիճանով։

16:34 27/12/2024 Армения
Днем 27-го, 28-го декабря в большинстве областей Армении, ночью 29-го в отдельных регионах республики прогнозируются осадки, в горных регионах и предгорьях – в виде снега, в отдельных горных областях также ожидаются метели, низкая горизонтальная видимость.
Как сообщает ГНКО «Центр гидрометеорологии и мониторинга» министерства окружающей среды РА, днем 29-го, 30-31 декабря, а также 1-го января в Армении ожидается погода без осадков.
Ветер будет дуть западный со скоростью 2-4 м/с, 28-го декабря местами ожидается усиление ветра с порывами до 14-18 м/с.