Սպորտ 10:31 09/01/2025 Աշխարհում
Հայաստանի ազգային հավաքականի կիսապաշտպան Լուկաս Սելարայանը վերադարձել է իր հին ակումբ՝ արգենտինական «Բելգրանո»։ footboom1.com-ի հաղորդմամբ, նա արդեն մարզվել է իր նոր թիմի հետ։
«Ես արդեն տանն եմ, շատ երջանիկ և պատրաստ եմ հիանալի տարի անցկացնել»,- նշել է նա։
Լուկաս Սելարայանն իր պրոֆեսիոնալ կարիերան սկսել է հենց արգենտինական «Բելգրանո» ակումբում։ 2012 թվականի մրցաշրջանում նա ընդգրկվել է թիմի հիմնական կազմի հայտացուցակում։
2023-ից խաղում էր արաբական «Ալ Ֆաթեհ» ակումբում։
Արգենտինայում ծնված Սելարայանը հոր կողմից ունի հայկական ծագում։ Նա Հայաստանի ազգային հավաքականը ներկայացնելու հրավեր էր ստացել 2018 թվականի հունիսին։ 2021 թվականի հոկտեմբերին նա ընդունել է Հայաստանի ազգային հավաքականում հանդես գալու հրավերը։

Belgrano de Córdoba has officially announced the return of Lucas Zelarayán after weeks of uncertainty, during which the club presented him on social media only to later delete the posts.
He trained with the squad on Wednesday afternoon, FootBoom reported.
"Hello, pirates, I am already home, very happy, and now prepared to have a great year," Zelarayán said in a message.
Zelarayán, 32, returns to the club that saw him debut in 2012, following a successful international career that took him to Tigres in Mexico, Columbus Crew in the United States, and Al-Fateh in Saudi Arabia.