Սպորտ 14:22 21/01/2025 Աշխարհում
Խառը մենամարտերի ռուսաստանցի հայ մարզիկ Արման Ծառուկյանը չի բացառել, որ իր հաջորդ մրցակիցը կլինի չեմպիոնի կոչման նախկին մրցակից ամերիկացի Մայքլ Չենդլերը։
«Ես կարող եմ հաղթել ցանկացածին։ Եթե UFC-ն ուզում է, որ ես հաղթեմ Չենդլերին, իսկ հետո հաղթեմ Օլիվեյրային, որպեսզի տիտղոսի համար պայքարեմ Իսլամ Մախաչևի դեմ, ես դա կանեմ»,- ասել է Ծառուկյանը Արիել Հելվանիի փոդքաստում։
Ծառուկյանը UFC 311 մրցաշարում Իսլամ Մախաչևի հետ պետք է մենամարտեր տիտղոսի համար, սակայն մեջքի վնասվածքի պատճառով մենամարտից մեկ օր առաջ հրաժարվել էր։

Спорт 13:11 21/01/2025 В мире
Первый номер рейтинга UFC в легком весе (до 70 кг) Арман Царукян не исключил, что его следующим соперником станет экс-претендент на титул американец Майкл Чендлер.
«Я могу побить кого угодно. Если UFC хочет, чтобы я побил Чендлера, а затем побил Оливейру, чтобы сразиться за титул с Исламом, — я соглашусь», — сказал Царукян в подкасте Ариэля Хельвани.
Царукян должен был сразиться за титул организации с соотечественником Исламом Махачевым на турнире UFC 311, однако снялся менее чем за сутки до боя из-за травмы спины.
Махачев провёл поединок с бразильцем Ренато Мойкано, одержав досрочную победу в первом раунде, напоминает championat.