Իրավունք 10:18 12/02/2025 Հայաստան
«ՔՊ վերնախավի համար Հայաստանի ներսում և Սփյուռքում մարդկանց պառակտումը և իրար նկատմամբ ատելությունը, քաոսը դարձել են իշխանության մնալու երաշխիք»,-գրում է Հայաստանի Մարդու իրավունքների նախկին պաշտպան Արման Թաթոյանը։
Նրա խոսքով, մեր մեջ այս արատավոր երևույթների գլխավոր սերմանողը, տարածողն ու հովանավորը ՔՊ վերնախավն է և ՔՊ-ի քարոզչական մեքենան: Արցախցիների հետ կապված ԱԺ նախագահի երեկվա խոսքերը դա ևս մեկ անգամ ապացուցեցին:
«ՔՊ-ն դրանից է սնվում, ու դա է նրան ուժ տալիս ճիշտ նույն կերպ, ինչ ադրբեջանական իշխանության համար` թշնամանքը հայերի նկատմամբ»,-գրում է նա։

Политика 12:09 12/02/2025 Армения
Для элиты правящей партии «Гражданский договор»(ГД) сеяние среди людей розни и ненависти друг к другу, хаоса внутри Армении и в Диаспоре стало гарантией пребывания у власти. Об этом на своей странице в соцсети Facebook 12 февраля написал бывший омбудсмен Армении Арман Татоян.
По его словами, главными сеятелями, распространителями и покровителями этих порочных явлений среди нас являются элита и пропагандистская машина партии «Гражданский договор».
«Вчерашние слова спикера парламента Армении про арцахцев еще раз это доказали.
ГД питается этим, и им это придает силы точно так же, как и властям Азербайджана враждебность по отношению к армянам», – отметил Татоян.