Քաղաքական 15:46 15/02/2025 Հայաստան
Այսօր՝ փետրվարի 15-ին կայացել է «Հայրենիք» կուսակցության հերթական համագումարը։ Համագումարը քննարկել և հաստատել է կուսակցության նախագահի և վերստուգիչ հանձնաժողովի հաշվետվությունները, հաստատվել է նաև կուսակցության փոփոխված կանոնադրությունը։
«Հայրենիք» կուսակցության մամուլի քարտուղար Սոս Հակոբյանի փոխանցմամբ, համագումարը անցկացրել է նաև կուսակցության ղեկավար կազմի ընտրություններ, որոնց արդյունքներով «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ է ընտրվել Արթուր Վանեցյանը։
Կուսակցության մշտապես գործող ղեկավար մարմնի՝ Գործադիր մարմնի (նախկին կանոնադրութամբ՝ «Խորհուրդ») անդամներ են ընտրվել՝ Խաչիկ Գալստյանը, Արսեն Բաբայանը, Սոս Հակոբյանը, Ռոբերտ Հարությունյանը, Արմինա Դարբինյանը, Նարինե Ադոնցը, Վարդան Ոսկանյանը, Բաբկեն Հարությունյանը, Վահե Դոխոյանը։ Կուսակցության վերստուգիչ հանձնաժողովի նախագահ է ընտրվել Զավեն Հակոբյանը։
Քննարկվել են նաև ՀՀ-ում ներքաղաքաքական բնույթ ունեցող և կուսակցության հետագա աշխատանքների կազմակերպմանն առնչվող մի շարք հարցեր։

Politics 16:35 15/02/2025 Armenia
The Homeland Party held its regular congress on Saturday, during which the reports of the party chairman and the audit commission were reviewed and approved. The congress also adopted an amended party charter.
According to its spokesperson, Sos Hakobyan, the congress held elections for the Homeland Party leadership and Artur Vanetsyan was re-elected its chairman.
Members of the party's governing body, the Executive Body (formerly called the Council under the previous charter), were also elected. They include Khachik Galstyan, Arsen Babayan, Sos Hakobyan, Robert Harutyunyan, Armina Darbinyan, Narine Adonts, Vardan Voskanyan, Babken Harutyunya and Vahe Dokhoyan. Zaven Hakobyan was elected chairman of the audit commission.