Հասարակություն 15:41 20/02/2025 Հայաստան
Փետրվարի 20-ի ցերեկը, 21-23-ին հանրապետության տարածքում սպասվում է ձյուն, 20-ի ցերեկը, 21-ին առանձին շրջաններում և Երևանում՝ շատ ուժեղ, լեռնային առանձին մարզերում՝ բուք, ցածր հորիզոնական տեսանելիություն։ Հանրապետության ճանապարհներին սպասվում է մերկասառույց։ Օդի ջերմաստիճանը փետրվարի 21-22-ին, հատկապես գիշերային ժամերին, աստիճանավար կնվազի 10-12 աստիճանով։
Երևանում փետրվարի 20-ի ցերեկը, 21-23-ին սպասվում է ձյուն, 20-ի ցերեկը, 21-ին՝ շատ ուժեղ: Փետրվարի 24-25-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
Մարզերում փետրվարի 20-ի ցերեկը, 21-23-ին շրջանների զգալի մասում, 24-25-ին՝ առանձին շրջաններում սպասվում է ձյուն, 20-ի ցերեկը, 21-ին առանձին հատվածներում՝ շատ ուժեղ, լեռնային առանձին շրջաններում՝ բուք, ցածր հորիզոնական տեսանելիություն։
Քամին հարավարևելյան 5-8մ/վ, փետրվարի 20-ի ցերեկը, 21-ին, 24-ին սպասվում է քամու ուժգնացում 15-18 մ/վ, 25-ին՝ 17-20մ/վ արագությամբ։ Օդի ջերմաստիճանը փետրվարի 20-ի ցերեկը կնվազի 6-9, 21-22-ին, հատկապես գիշերային ժամերին, աստիճանաբար կնվազի ևս 10-12 աստիճանով։

Общество 17:04 20/02/2025 Армения
Днем 20-го февраля, 21-23 февраля на всей территории Армении ожидается снег, днем 20-го, 21-го февраля в отдельных регионах и Ереване - очень сильный. Кроме того, в отдельных горных регионах республики разыграется метель, будет низкая горизонтальная видимость. Дороги в Армении покроются гололедицей.
Согласно прогнозам синоптиков, которые приводит Центр гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей среды Армении, днем 20-го, 21-23 февраля в большинстве регионов, 24-25 февраля в отдельных регионах ожидается снег. Он будет очень интенсивным в отдельных регионах днем 20-го, 21-го февраля.
Ветер юго-восточный со скоростью 5-8 м/с, днем 20-го, 21-го, 24-го февраля ожидается усиление ветра со скоростью 15-18 м/с, 25-го - со скоростью 17-20 м/с.
Днем 20-го февраля температура воздуха постепенно понизится на 6-9 градусов, 21-22 особенно ночью еще на 10-12 градусов.
В городе Ереван днем 20-го, 21-23 февраля ожидается снег, днем 20-го, 21-го прогнозируется очень сильный снег. 24-25 февраля в армянской столице ожидается погода без осадков.