Վարչապետը կընդունի կառավարության շենքի դիմաց բողոքող առևտրականներին
Քիչ անց ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը կհանդիպի կառավարության շենքի դիմաց այսօր առավոտվանից բողոքող մանր ձեռնարկատերերի պատվիրակության անդամներին: Այս մասին Panorama.am-ին ասաց ՀՀ վարչապետի մամուլի խոսնակ Գոհար Պողոսյանը:
Ըստ մամուլի խոսնակի, 20 ձեռնարկատերեր վերչապետին կներկայացնեն իրենց խնդիրները:
Նշենք, որ այսօր առավոտվանից շուրջ 500 առևտրականներ բողոքի անցիա են անցկացնում կառավարության շենքի դիմաց` պահանջելով, որ Հովիկ Աբրահամյանը լսի իրենց: Բողոքի հիմնական թեման հարկային փոփոխություններն են:
Վարչապետն անձամբ իջնելով բողոքողների մոտ առաջարկեց, որպեսզի 20 հոգանոց խումբը բարձրանա իր մոտ` խնդրին ավելի մանրամասն ծանոթանալու նպատակով:

Политика 13:46 23/09/2014
К проводящим акцию протеста напротив здания правительства Армении предпринимателям спустился премьер-министр РА Овик Абраамян.
Отметим, с утра у здания правительства РА акцию протеста проводят порядка 500 представителей малого бизнеса, требуя встречи с Овиком Абраамяном. Поводом для проведения акции стали изменения в налоговом законодательстве.
Как сообщила Panorama.am пресс-секретарь премьер-министра Армении Гоар Погосян, премьер предложил протестующим сформировать группу из 20 человек, с которыми он позднее в своем кабинете детально обсудит проблему.