Հասարակություն 14:50 13/11/2014
Այսօր ԼՂՀ ռազմագերիների, պատանդների և անհայտ կորածների հարցերով պետական հանձնաժողովը դիմել է Լեռնային Ղարաբաղում Կարմիր Խաչի Միջազգային Կոմիտեի առաքելությանը՝ նոյեմբերի 12-ին ուսումնավարժական թռիչքի ընթացքում Ադրբեջանի զինված ուժերի կողմից խոցված անզեն ուղղաթիռի կապակցությամբ։
Հանձնաժողովի դիմումում նշվում է, որ ադրբեջանական կողմը հրետակոծության տակ է պահում ուղղաթիռի ընկնելու վայրը, թույլ չտալով հստակեցնել ուղղաթիռի անձնակազմի երեք անդամների՝ Սերգեյ Սահակյանի, Սարգիս Նազարյանի և Ազատ Սահակյանի ճակատագիրը։ Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը:
ԼՂՀ ռազմագերիների, պատանդների և անհայտ կորածների հարցերով պետական հանձնաժողովը խնդրել է ԿԽՄԿ օժանդակել ուղղաթիռի անձնակազմի գտնվելու վայրի ճշգրտման և նրանց վերադարձման հարցում։

Society 15:51 13/11/2014
On November 13, State Commission on Prisoners of War, Hostages and the Missing Persons of the Nagorno-Karabakh Republic petitioned to the International Committee of the Red Cross mission in Nagorno-Karabakh in connection with the unarmed helicopter shot down during its training flight on November 12 by Azerbaijani forces.
The Commission notes that Azerbaijan keeps under fire the site where the helicopter fell, not allowing to clarify the fate of the three members of the helicopter’s crew – Sergey Sahakyan, Sargis Nazaryan, and Azat Sahakyan.
NKR State Commission on Prisoners of War, Hostages and the Missing Persons asked the ICRC to assist in clarifying the location of helicopter’s crew and returning them, the press service of the Nagorno-Karabakh Foreign Ministry said.