Հասարակություն 16:08 19/03/2015
Այսօր՝ ժամը 08:30-ի սահմաններում, հակառակորդի հատուկ նշանակության ջոկատի ուժեղացված խումբը հարձակում է ձեռնարկել հյուսիսային (Գյուլիստանի) ուղղությամբ տեղակայված դիրքերի վրա: Շուրջ երկու ժամ տևած մարտական գործողության արդյունքում դիրքապահ անձնակազմը և օգնության հասած ուժերը ստիպել են հակառակորդին մատնվել փախուստի, այնուհետև հետապնդելով վերջիններիս, ամբողջությամբ ոչնչացրել են խմբին` իրենց դիրքերի մատույցներում: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
«Ցավոք, հակառակորդին դիմագրավելու ժամանակ արիաբար զոհվել են ՊԲ զինծառայողներ Հակոբ Գագիկի Խաչատրյանը (1996թ.), Էդուարդ Գագիկի Հայրապետյանը (1995թ.) և Արշակ Կարենի Հարությունյանը (1995թ.), Պաշտպանության բանակի ևս 4 զինծառայողներ վիրավորվել են:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում զոհված զինծառայողների ընտանիքների անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին: Դեպքի այլ մանրամասներ և իրեղեն ապացույցներ կներկայացնենք ավելի ուշ»,-ասվում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի հաղորդագրությունում:

Society 17:15 19/03/2015
At around 8:30 am today, an Azerbaijani special detachment launched an attack against Nagorno-Karabakh military positions located in the northern direction (Gyulistan).
As a result of the military operation, which lasted for about two hours, the Armenian frontier troops and assisting forces made the enemy flee. The Armenian forces pursued the enemy, and completely destroyed the enemy’s detachment, the press service of the Nagorno-Karabakh Defense Ministry reports.
Regrettably, three servicemen of Karabakh Defense Army, Hakob Khachatryan (born in 1996), Eduard Hayrapetyan (born in 1995) and Arshak Harutyunyan (born in 1995), were killed while repelling the enemy attack. Another four servicemen were wounded.
The NKR Defense Ministry shares the grief of the loss, and extends sympathy to the families, relatives, and fellow servicemen of the killed soldiers.