Հասարակություն 12:12 27/05/2015
Արցախի նախագահն առաջարկել է «Հեռուստամարաթոն-2015»-ում ընդգրկել բազմազավակ ընտանիքներին տնով ապահովելու ծրագիրը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր Երևանում մասնակցել է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նիստին:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, նախագահն առաջարկել է «Հեռուստամարաթոն-2015»-ի ծրագրում ներառել նաև Արցախում 5 անչափահաս երեխա ունեցող ընտանիքներին բնակելի տներով ապահովելու ծրագիրը՝ այն կարևոր համարելով բազմազավակ ընտանիքների սոցիալ-կենցաղային պայմանների և ժողովրդագրական իրավիճակի բարելավման տեսանկյունից:

Society 12:28 27/05/2015
Artsakh Republic President Bako Sahakyan on Wednesday participated in the meeting of the Hayastan All-Armenian Fund Board of Trustees in Yerevan.
The President proposed including the project of providing Artsakh families with 5 teenage children with apartments into the program of Telethon 2015, rating it as important from the viewpoints of improving social and living conditions of families with many children as well as improving the demographic situation in the republic.
The proposal was accepted and included into the program of Telethon 2015, the President’s press office reports.