Հասարակություն 12:12 27/05/2015
Արցախի նախագահն առաջարկել է «Հեռուստամարաթոն-2015»-ում ընդգրկել բազմազավակ ընտանիքներին տնով ապահովելու ծրագիրը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր Երևանում մասնակցել է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նիստին:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, նախագահն առաջարկել է «Հեռուստամարաթոն-2015»-ի ծրագրում ներառել նաև Արցախում 5 անչափահաս երեխա ունեցող ընտանիքներին բնակելի տներով ապահովելու ծրագիրը՝ այն կարևոր համարելով բազմազավակ ընտանիքների սոցիալ-կենցաղային պայմանների և ժողովրդագրական իրավիճակի բարելավման տեսանկյունից:

Общество 12:15 27/05/2015
Президент НКР предложил включить в программу «Телемарафона-2015» проект обеспечения жильем многодетных семей
Президент Нагорно-Карабахской Республики (НКР) Бако Саакян 27 мая в Ереване принял участие в заседании Совета попечителей Всеармянского фонда «Айастан». Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
Президент предложил включить в программу «Телемарафона-2015» проект обеспечения жильем арцахских семей, имеющих 5 несовершеннолетних детей, отметив важность этого с точки зрения улучшения социально-экономических условий многодетных семей и демографической ситуации.