ՌԴ-ի ավիավթարում զոհվել են նաև հայեր
Նախօրեին՝ ժամը 18.50-ին ՀՀ ՏԿ և ԱԻՆ Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնից կապ է հաստատվել ՌԴ ԱԻՆ ՃԻԿԿ ավագ ՕՀ փոխգնդապետ Մանշուկինի հետ, ով տեղեկացրել է, որ օգոստոսի 8-ին ժամը 21.16-ի սահմաններում Մոսկվայի մարզի Իստրինսկի ջրամբարի մոտ դեռևս չբացահայտված հանգամանքներում բախվել են «Սեսսնա 206» մակնիշի ինքնաթիռը և «Ռոբինսոն 44» մակնիշի ուղղաթիռը:
Նախնական տվյալներով «Սեսսնա 206» մակնիշի ինքնաթիռում եղել են օդաչուն և ազգությամբ հայ Է. (8 տարեկան) և Օ. (10 տարեկան) Գելչյանները, Լ. (25 տարեկան) և Պ. (26 տարեկան) Մանուկյանները:

Общество 11:45 10/08/2015
В самолете-амфибии Cessna-206, упавшем 8 августа в Истринское водохранилище в Московской области после столкновения с вертолетом, по предварительным данным, находились четверо армян, в том числе два ребенка. Об этом сообщает пресс-служба министерства территориального управления и по чрезвычайным ситуациям Армении.
На борту самолета находились пилот Михаил Ермольчев, Лариса Манукян (25 лет), Паруй Манукян (26 лет), Эрик Гелчян (8 лет) и Офелия Гелчян (10 лет).
О случившемся проинформирован посол Армении в РФ Олег Есаян.
Гидросамолет Cessna и вертолет Robinson столкнулись у Алехново на северо-западе Московской области в субботу. Погибли восемь человек, их тела подняли из воды и опознали, поиски еще одного человека продолжаются, напоминает РИА Новости.