Հասարակություն 16:29 12/08/2015
Այսօր` ժամը 12:30-ի սահմաններում, ՊԲ արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասի մարտական հենակետում, հակառակորդի կողմից արձակված գնդակից, մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել զինծառայող Կարեն Պարույրի Հովհաննիսյանը:
ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ դեպքի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն: ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակացությունը հայտնում Կ. Հովհաննիսյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:

Общество 17:07 12/08/2015
Сегодня, 12 августа, около 12:30, на боевой позиции одной из воинских частей Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики, дислоцированной в восточном направлении, в результате стрельбы с азербайджанской стороны смертельное огнестрельное ранение получил армянский военнослужащий Карен Паруйрович Ованнисян.
Как передает пресс-служба Минобороны НКР, для выяснения всех обстоятельств инцидента проводится следствие.
Министерство обороны НКР разделяет боль тяжелой утраты и выражает свою поддержку семье, родным и сослуживцам К.Ованнисяна.